Koncerty Festiwalowe

7 GRUDNIA 2016  

  • koncert 1.

Budynek Główny UŚ w Cieszynie, Sala Kameralna UŚ, godz. 9:00

RECITAL FORTEPIANOWY GLEB BELYAEV / ŁOTWA

w programie:

  1. F. Schubert-F.Liszt Soirées de Vienne Valse-Caprice No. 6
  2. F. Chopin Etude op.25. n.12.
  3. J. Świder Etude a-moll
  4. M. Camacho – Sonata dal Inferno
  5. Ch. Balayer – Des textos pour Élise pour piano
  6. N. Kapustin – Preludes op.53 n.1, n.5, n.10

prowadzenie koncertu: Grażyna Durlow

  • koncert 2.

Sala Koncertowa PSM I i II st. w Cieszynie na Zamku, godz.19:00

swider-instrumenty-dete   JÓZEF ŚWIDER – MUZYKA NA INSTRUMENTY DĘTE

 

Wykonawcy:                                                                           W programie:

Maria Grochowska – flet,                                                            Miniatury liryczne na flet, obój, klarnet, róg i fagot (1975)
Piotr Pyc – obój,                                                                        Allegretto na flet i fortepian (1952) prawykonanie
Roman Widaszek – klarnet,                                                        Scherzo na flet i gitarę (2007)
Marek Barański – fagot,                                                              Andante na obój i fortepian (1951)                                            Mariusz Ziętek – róg                                                                   Improwizacja na klarnet i fortepian (1991)
Wanda Palacz – gitara                                                                Sonata na fagot i fortepian (1954)
Eugeniusz Knapik – fortepian                                                     Mini-Quintetto na flet, obój, klarnet, róg i fagot (1993/2005)                                                                                                         prawykonanie
Grażyna Durlow -prowadzenie koncertu

8 GRUDNIA 2016, Kościół Najświętszego Serca Jezusa w Czeskim Cieszynie, godz. 19.00

rossini-2016     GIOACCHINO ROSSINI „LA PETITE MESSE SOLENNELLE”

Wykonawcy:
Katarzyna Oleś-Blacha – sopran
Anna Lubańska – mezzosopran
Andrzej Lampert – tenor
Robert Gierlach – bas-baryton
Agata Hołdyk – fortepian
Aleksandra Hałat – fortepian
Paweł Seligman – organy
Chór kameralny „Ad libitum”
Izabella Zielecka-Panek – dyrygent
Małgorzata Mendel – słowo

9 GRUDNIA 2016
  • koncert 1.
Sala Koncertowa PSM I i II st. w Cieszynie na Zamku, godz.17:00


RECITAL FORTEPIANOWY  – JACEK ZGANIACZ/USA
CHÓR COLLEGIUM  CANTICORUM/Czechy

 


Wykonawcy:                                                                         Program:

Jacek Zganiacz – fortepian                                                        Fryderyk. Chopin – Ballada F-dur, op. 38
Chór Collegium Canticorum                                                      Romuald Twardowski – Mała Sonata na Fortepian
Anna Szawińska – dyrygent                                                      Maurice Ravel – Jeux d’eau
Grażyna Durlow – prowadzenie koncertu                                  George Gershwin – Trzy Preludia na Fortepian
                                                                                                Józef Świder  – Śpiewy polskie
  • koncert 2.

Kościół p.w. Św. Elżbiety w Cieszynie, godz. 19.00

KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ

 

Wykonawcy:
Chór Kameralny ,,A piacere” Instytutu Muzyki w Cieszynie UŚ w Katowicach
Solo: Aneta Witosz
Dyrygent: Danuta Zoń-Ciuk
Chór mieszany „Hejnał Mazańcowice”
Dyrygent: Krzysztof Przemyk

W programie: W.A. Mozart, C. Frank, M. Gałęski, F. Nowowiejski, M. Jasiński, Tucapsky, V. Miskinis


10 GRUDNIA 2016

KONCERT GALOWY:

„JÓZEF ŚWIDER –MUZYKA INSTRUMENTALNA NA SMYCZKI”

KONCERT LAUREATÓW MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU CHÓRALNEGO

Kościół Jezusowy w Cieszynie, godz. 18.00

PROGRAM:

  1. Świder – „Intrada e fugato” per orchestra d’archi (prawykonanie)
  2. Świder – „Canzonetta di Natale” per orchestra d’archi
  3. Świder – „Varianti” per orchestra d’archi (prawykonanie)
  4. Świder – „Alla polacca” 3 pezzi per orchestra d’archi (prawykonanie)
    Polonaise
    Krakowiak
    Kujawiak – oberek

Wykonawcy:

Laureaci Międzynarodowego Konkursu Chóralnego im. Prof. Józefa Świdra
Orkiestra Kameralna SILESIAN CHAMBER PLAYERS
Maria Zuber – przygotowanie chórów festiwalowych
Halina Goniewicz-Urbaś – dyrygent
Małgorzata Kaniowska – dyrygent
Małgorzata Mendel – prowadzenie

 


 

11 GRUDNIA 2016

  • KONCERT 1.

KONCERT PRZEDŚWIĄTECZNY ŚPIEWAJMY PANU NOWĄ PIEŚŃ

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, godz. 19:00

Program:

Józef Świder – utwory chóralne a cappella
Aleksander Lasoń – Benedictus
Józef Świder – Singet dem Herrn ein Neues Lied na kwartet solistów, chór dziecięcy, chór mieszany
i orkiestrę – polskie prawykonanie ostatniej kompozycji prof. Józefa Świdra

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
Chór Filharmonii Śląskiej
Chór Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie Harmonia
Chór dziecięcy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im S. Moniuszki
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Izabella Zielecka-Panek – dyrygent, przygotowanie chóru
Anna Ogińska – sopran
Katarzyna Ćwiek – alt
Oskar Jasiński – tenor
Maciej Gorczyczyński – bas-baryton
Iga Eckert – przygotowanie chóru dziecięcego
Jarosław Wolanin – przygotowanie chóru
Małgorzata Mendel, Karina Paszek – słowo
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  • koncert 2.
    Kościół Ewangelicko-Augsburska w Wiśle, godz. 16:30

Koncert Orkiestry Smyczkowej MUSICA IUVENALIS
String orchestra MUSICA IUVENALIS
z Koszyc na Słowacji
dyrygent: Igor Dohovič

Supported using public funding by Slovak Arts Council
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  • koncert 3.
    Parafia Ewangelicko-Augsburska w Drogomyślu, godz. 18:00
    „MUZYKA USZLACHETNIA CISZĘ”

Wykonawcy:
Aleksandra Hałat – fortepian, Marcin Hałat – skrzypce

W programie:
A. Mozart – Sonata na skrzypce i fortepian G – dur K.301/293a (No.18) ,
Bloch – Nigun,
Rachmaninov – Vocalise op.34 No. 14
Zespół Kameralny LAUS DEO z Lędzin pod dyrekcją Joanny Wypich

W programie m.in.:
O. Gjeilo, M. Durufle, W. Boyce, P. Bębenek, F. Nowowiejski